Auto kevadeks valmis

Sea oma auto kevadisteks sõitudeks valmis.

Kevadhooaja tulekuga on vaja auto kriitilise pilguga üle vaadata ja muidugi ka algavaks kevad-suviseks hooajaks ette valmistada.  Seda lihtsal põhjusel – vajamineva hoolduse või remonttöö sooritamiseks võib meist sõltumatutel asjaoludel praegusel ajal kuluda rohkem aega ja ka raha. Ka vajaminevaid varuosi ei pruugi nii kiiresti kui varem enam saada.

Peamised autoga seotud tööd kevadel on rehvivahetus, pidurisüsteemide hooldus ja kindlasti üks korralik pesu. „Kevade saabudes kasvab huvi autoga seotud kulude katmiseks vajamineva lisaraha vastu,“ ütleb Credit24 turundusjuht Annika Parm ja lisab: „Inimesed on aastatega muutunud tunduvalt teadlikumaks sõiduohutusest, milles näiteks kvaliteetsetel rehvidel ning hooldatud ja töökorras pidurisüsteemidel on väga oluline roll.“

Kvaliteetsed rehvid tagavad turvalise sõidu Sulle ja teistele kaasliiklejatele. „Sõiduki rehvid on üks väljaminek, mida ei ole võimalik kindlasti edasi lükata, sest nende olukord mõjutab otseselt sõiduohutust,“ räägib Credit24 turundusjuht. Lisaks turvalisusele mõjutab rehvide valik ka sõidumugavust ja auto kütusekulu. Rehvimustri kulumine on üks märk, mis viitab vajadusele senised rehvid uuemate ja kvaliteetsemate vastu välja vahetada. Suverehvi puhul on minimaalne lubatud mustrisügavus 1,6 mm, soovitavalt aga 3-4 mm. Kui hakkad planeerima rehvide vahetust, pea kindlasti meeles, et erinevate rehvidega tohib sõita juhul, kui ühele sõiduki teljele on paigaldatud sama tüüpi rehvid.

Kevade saabudes tuleks kindlasti lasta üle vaadata ka auto pidurisüsteem ning vajadusel viia läbi selle hooldus ja puhastus. Eriti oluline on seda teha juhul, kui Sinu ustav kaaslane ei ole enam päris esimeses nooruses oleva isend. Kehv pidurisüsteem võib kahjuks osutuda ohtlikus olukorras andestamatuks veaks. Meie teed on talvel täis soola ja mustust, mis kõik koguneb ja ladestub auto strateegilistelt olulistesse kohtadesse – antud näite puhul pidurisüsteemide vahele. Seega pole mingi ime, kui kevade hakul mingid osad pidurisüsteemist streikima hakkavad ja hooldust nõuavad. Ka üks korralik autopesu ei tee peale talvist, pidevat soolas ja poris sõitmist halba,  seda nii seest kui väljast. Välja koguneb sool, mis söövitab auto kere ja kahjustab selle pinda. Ka auto interjöörile mõjub talvine pori ja niiskus halvasti. Seega pese auto kevade saabudes korralikult puhtaks, nii kestab ta mehaaniliselt kauem, ent säilitab ka tunduvalt pikemalt oma ilusa väljanägemise ja väärikuse.

Kui vajad auto putitamiseks lisaraha, siis on Sinu taustajõud Credit24 Krediidikonto.