Credit24 ja Kinnisvara24 alustasid koostööd

Oktoobris alustasid koostööd Eesti juhtiv lühiajaliste laenude pakkuja Credit24 ja kasutajate arvult turu üks liidreid kinnisvaraportaal Kinnisvara24. Koostöö raames pakub Credit24 eluaseme üürijatele suunatud väikelaenu.

Credit24 partnersuhete juht Janar Kalmus ütles, et kinnisvaraturu püsiv aktiivsus kasvatab nõudlust eluasemega seotud väikelaenu vastu. „Meie soov on pakkuda paindlikke lahendusi ning viimaste aastate kiire kasv kinnisvarasektoris on tekitanud tarbijate suurema huvi ja vajaduse kasutada väikelaenu, mis aitaks katta uue koduga seotud lisaraha vajadust,“ märkis Kalmus.

„Kes on kodu üürinud, teab, et see eeldab mitme kuu tagatisraha olemasolu. Samuti nõuavad oma osa kolimisega seotud kulutused või kodu sisseseadmiseks vajalike kodumasinate soetamine. Kuna turg andis signaali, et eluaseme väikelaenu vastu tuntakse üha suuremat huvi, otsustasimegi sellele suunatud koostööga välja tulla,“ lisas Kalmus.

Kinnisvara24 tootearendus-ja turundusjuht Laura Tammeorg selgitas, et 95% üürikuulutustest sisaldavad tagatisraha soovi ning 85% juhtudel märgitakse lepingutasu. “Oleme saanud potentsiaalsetelt üürihuvilistelt sagedast tagasisidet, et neil puuduvad rahalised võimalused kodu üürimisel tekkivateks kulutusteks. Kui huvipakkuva objekti kuu üür on näiteks 400 eurot, siis esmane kulutus sellistel tingimustel oleks üle 2000 euro. Kuna paljudel inimestel ei ole sellist raha kohe võtta, siis tulebki väikelaen appi. Soovime, et meie portaalis oleksid külastajatele kõik lisavõimalused ja lahendused välja pakutud,” ütles Tammeorg.