Lühiuuringu tulemus: Eestimaa kõige kaunim maakond on just see

Juulikuus läbi viidud küsitlusest, milles osales 12 632 vastajat, selgus, et Eestimaa kõige kaunim maakond on Saaremaa. Saaremaale järgnes Võrumaa ning kolmanda koha pälvis Pärnumaa.

Juhtiva kodumaise väikelaenude pakkuja Credit24 ja baltisuvi.ee koostöös korraldati lühiuuring, milles sooviti välja selgitada kauneim maakond Eestis. Ülekaalukalt ehk 1899 häälega väljus võitjana Saaremaa. 1585 inimest hääletas Võrumaa poolt, kellele järgnes kolmandana Pärnumaa 1242 häälega.

Credit24 partnersuhete juht Janar Kalmus ütles, et mõnevõrra erinesid eesti- ja vene keelsete vastanute arvamused. „Kui eesti keelt emakeelena kõnelevad inimesed valisid esikohale Saaremaa, siis vene keelsed vastanud seadsid võitjaks Ida-Virumaa. Häälte kokku lugemisel läks üldvõit siiski Saaremaale,“ selgitas Kalmus.

Kalmuse sõnul oli huvi kauneima maakonna välja selgitamise vastu suur. „Kaalukas osa Eestimaa inimesi on oma selle aasta suvepuhkuse veetnud just kaunist kodumaa avastades. Kevadine eriolukord on muutnud inimeste puhkuse- ja reisiplaane, mistõttu on rohkem aega külastada Eestimaad ja ka lähiriike, kuna naaberriikidesse saab edukalt minna näiteks oma autoga. See suvi jääb kindlasti meelde oma erilisusega, sest Eestimaa tõestas taaskord, et on suurepärane koht puhkuse veetmiseks.“