Eesti spordi pikaajaline taustajõud

Asjata ei öelda suurte võitude puhul, et edu saab alguse koostööst. Nii elus, tööl kui spordis. Spordis peab võitmiseks sujuma eelkõige töö treeneri ja sportlase vahel. Et sportlane saaks täielikult pühenduda seatud eesmärkide saavutamisele, on oluline sponsorite tugi. Credit24 on aastaid olnud koduse võrkpalli ja purjetamise taustajõud. Credit24 tegevjuht Ivo Popp räägib, miks see nende jaoks oluline on.

Eesti võrkpall on läbi teinud meeletu arengu. Kõik, kes on spordialasse oma panuse andnud või elavad oma lemmikutele kaasa väljaku ääres, teavad, et Eestist on saanud võrkpallimaa. Juba loetud päevade pärast alustab oma hooaega Credit24 Võrkpalli Meistriliiga, mis tõotab põnevaid pallilahinguid ja heitlust meistritiitli eest.

Võrkpall kõigile

Credit24 otsus lüüa käed Eesti Võrkpalli Liiduga sündis 10 aastat tagasi. Esimene ühine projekt oli „Võrguplatsid korda“, mille käigus korrastati 12 võrkpalliplatsi üle Eesti. „Toonasel koostöö algusel ja võrkpalli toetajaks saamisel oli mitu põhjust. Võrkpall on jõukohane mäng igas vanuses inimestele, kes soovivad sportlikult aktiivsed olla. Samuti saab võrkpalli harrastada peaaegu igal pool – saalis, murul, rannaliival kui ka basseinis,“ arutleb finantsettevõtte tegevjuht. „Kindlasti ei saa vähemtähtsaks pidada võrkpalli meelelahutuslikku poolt. See pakub pinget pealtvaatajatele ja tekitab sportlikku hasarti, meelitades saalidesse rohkelt publikut. Spordisõber teab, et võrkpall on võrratu,“ räägib möödunud aastal Võrkpalli Liiduga uue kolme-aastase sponsorluslepingu sõlminud Credit24 juht.

Armastus võrkpalli vastu

Viimase 10 aasta jooksul on võrkpall võitnud Eesti rahva südame. Võrkpalliliidu turundusjuhi Toomas Vara sõnul juhib Eesti võrkpalli populaarsust 2 põhilist tegurit. Esiteks sportlikud tulemused. Eesti on viimastel aastatel jõudnud regulaarselt Euroopa Meistrivõistluste finaalturniirile. „2 aastat tagasi võitsime Euroopa Kuldliiga. Sellest aasta varem võitsid meie mehed Maailmaliiga 3. tugevusgrupi ja olime väga lähedal ka MM-finaalturniirile. Eesti naiste võrkpallikoondis tegi ajalugu aasta tagasi, kui pääsesid 2019. aasta EM-finaalturniirile,“ räägib Vara.

Teine tähtis tegur on inimesed, kes annavad spordialale näo. Nendeks inimesteks on head treenerid, tublid mängijad ja tulihingelised fännid. Turundusjuht peab oluliseks lisada, et fännid ja tulemused käivad käsikäes. „Viimastel aastatel on kogunenud kodumänge vaatama senisest palju rohkem publikut. Publik on omakorda pannud meie mehi ja naisi ennast ületama ja võitma väga raskeid vastaseid.“

Missioonitundega sponsorid

Võrkpalli edulugu ei ole tekkinud iseenesest. Võrkpalli Liidu peasekretäri Helen Veermäe ütleb, et see on võrkpalli kogukonna pika aja jooksul tehtud suure töö tulemus, mis on kulmineerunud ühtseks tervikuks „Tipptasemel rahvusmeeskond, ajalooliselt esimesele tiitlivõistluste finaalturniirile jõudnud rahvusnaiskond, suure südame ja töövõimega treenerid ja mängijad ning missioonitundega pikaajalised sponsorid. Lisaks fantastiline fännikogukond, keda tunnustatakse ja oodatakse üle Euroopa ning maailma,“ ning lisab, et see on suureks motivatsiooniks tulevikuks.

Credit24 tegevjuht usub, et Eesti võrkpalli ootab ees helge tulevik: „Ühe spordiala kujunemine peaaegu et rahvusspordiks ei sünni üleöö, vaid on pikaajalise kestva töö tulemus. Mina usun, et võrkpallil on suur potentsiaal saada Eestis sama populaarseks kui on näiteks jalgpall. Meil on väga hea meel, et saame anda oma panuse selle spordiala arengusse ja tulevikku.“

Purjetamise taustajõud

Credit24 on pikaajaline võrkpalli sponsor, ent finantsettevõtte missioon toetada Eesti sporti on suurem. Juba viiendat aastat ollakse ka purjetamise toetaja. Tegevjuht Ivo Popp sõnab, et purjetamine ühtib täielikult Credit24 väärtustega taustajõuks olemisest: „Avamerepurjetamine on sport, kus tulemus sõltub sellest, kuidas kogu meeskond ühiselt pingutab. Iga positsioon võistluspurjekal omab rolli lõplikus tulemuses. Selleks, et võita, peab igaüks olema oma tiimikaaslase taustajõud.“

Järgmisel aastal toimub Tallinnas ORC avamerepurjetamise MM, mis tähendab, et pealtvaatajad saavad nautida maailmaklassi võistlust. „Kuigi purjetamine ei ole traditsioonilises mõttes selline spordiala, millele saaks nii-öelda raja ääres kaasa elada, on fännide roll seda olulisem. Ma usun, et Credit24 Sailing Team annab võimsa etenduse ja pakub põnevat pinget, heideldes medalite eest,“ on finantsettevõte tegevjuht lootusrikas.

Kui otsid ise täiendavaid rahalisi võimalusi oma hobide jaoks, tasub võtta Credit24 väikelaen koos soodsa intressiga.