Eestimaa inimene: suurim taustajõud on täna meditsiinitöötaja

Läheneval vabariigi aastapäeval tänatakse traditsiooniliselt neid, kes on oma tegevusega Eesti heaks panustanud. Viimane aasta on olnud keeruline ja pannud proovile meie väljavaated koos olla, kuna füüsiliselt pole see alati võimalik olnud. Praeguse aja suurimad kangelased on meditsiinitöötajad, selgub Credit24 läbi viidud küsitlusest.

 „24. veebruar on traditsiooniliselt see aeg, mil märkame ja tunnustame neid inimesi, kes on oma tegudega eeskujuks ja toetanud Eestit ning Eestimaa inimesi,“ ütles Credit24 turundusjuht Annika Parm. „Küsisime inimestelt, keda peavad nemad praeguse aja suurimaks taustajõuks ning vastus oli üsna ühetaoline- 90% inimestest leiab, et praeguse aja kangelased on meditsiinitöötajad, kes ennastunustavalt aitavad teisi, olles pidevalt eesliinil,“ lisas Parm.

Tema sõnul on möödunud kevadel alguse saanud eriolukord puudutanud kõiki. „Need inimesed, kes on terved ja kelle lähedased pole haigestunud, on õnnelikud. Kahjuks näeme päev-päevalt kasvanud haigestumisenumbritest seda, kuidas aina rohkem inimesi vajab arstide ja meditsiinitöötajate oskusi ja tuge. Eesti ja Eestimaa inimesed hindavad väga kõrgelt arste ja õdesid, kes riskivad oma töös enda heaolu ja tervisega, et aidata teisi,“ tänas Annika Parm tervishoiutöötajaid.

Lisaks ilmnes küsitlusest vastanute suur poolehoid teistele eesliinitöötajatele: politseinikele, päästjatele, klienditeenindajatele, hooldekodude töötajatele ja lasteaedade kasvatajatele ja õpetajatele. „Ma arvan, et väga hästi võtab praegu toimuva kokku ühe küsitlusele vastanu tagasiside. Tema arvates on tänase aja kangelased ja suurimad taustajõud kõik need inimesed, kes peavad kinni reeglitest ja ei nurise selle üle. Kui me ühtmoodi käitume ja üheskoos vastu peame, aitab see viiruse levikule piiri panna. See on äärmiselt ilus mõte, sest eriti täna, vabariigi aastapäeva eelõhtul, võiksime üheskoos mõelda sellele, et me kõik väärime tunnustust, kui hoiame ennast ja oma lähedasi,“ ütles Credit24 turundusjuht.