Eestimaa inimeste ootused seoses tuludeklaratsiooni esitamisega kõiguvad seinast seina.

Sellest nädalast algas iga-aastane tulude deklareerimise ralli. Inimeste ootused tagastatava rahasumma osas on üsna erinevad, mida ilmselt põhjustab inimeste erinev palgatase ja varieeruv lähenemine oma maksuvaba tulu arvestamisele igakuiselt. Ka erinevad tulude liigid või lihtsalt teadmatus võivad arvamusi mõjutada, selgus Credit24 läbi viidud uuringust.

Kuigi tulude deklareerimise võimalus avati sel aastal Eestimaa inimestele enne ametlikku kuupäeva, suutsid inimesed e-MTA siiski kinni jooksutada. “Eks inimestel on huvi suur, et kuidas siis sellel aastal läks. Otse loomulikult on lootus saada ikka midagi tagasi, aga päris niimoodi alati minna ei pruugi,” ütleb Credit24 turundusjuht Annika Parm ja lisab:” 30% meie uuringus osalejatest arvab, et nad ei saa tagasi midagi.”

“25% uuringus osalejates loodab tagasi saada summa, mis jääb 50 ja 200 euro vahele. Üllatavalt umbes 30% vastanuid ei too välja ühtegi numbrit, vaid lihtsalt märgivad, et nad loodavad mitte peale maksta, või siis hoopis kardavad seda,” arutles Annika Parm.

Ku inimese tulu on alla 14 400euro aastas, saab maskuvaba tulu maha arvata täies ulatuses. Alates sissetulekust 14 400 eurot aastas väheneb maksuvaba tulu järk-järgult ning kui tulu ületab 25 200 eurot on maksuvaba tulu suurus 0.