Eesti inimene ihkab suvel kõige enam elektrilist tõukeratast

Suvi meelitab teedele tehnikaspordi harrastajad. Kõige enam soovitakse endale soetada elektrilist tõukeratast ning selleks vajaliku investeeringu suuruseks hindavad inimesed keskmiselt 450 eurot, selgus Credit24 poolt läbi viidud küsitlusest.

Viimastel aastatel suure populaarsuse osaks saanud elektriliste tõukerataste võidukäik jätkub. Credit24 tegevjuht Ivo Popp nentis, et ka nemad tunnetavad tarbijate kasvanud huvi kaherattaliste sõiduvahendite vastu. „Inimeste eelistustes on näha hoiakute ja eelistuste muutust, mis puudutab sobiva sõiduki valikut. Lisaks linnapildis kohatavatele elektri abil töötavatele tõukeratastele ollakse mugava ja iseseisva sõidukogemuse saamiseks üha enam ka rolleri ning mootorratta usku,“ sõnas Popp.

Credit24 poolt läbi viidud küsitlusest nähtus, et tarbija hindab keskmiseks vajaminevaks summaks 1700 eurot, millega suvesõiduk ehk elektriline tõukeratas soetada. „Summat kergitab mootorrataste hind, mis võrreldes rolleri või tõukerattaga on märkimisväärselt kõrgem. Samas leidsid vastajad, et elektrilise tõukeratta ostmiseks piisab 450 euro suurusest väljaminekust,“ ütles Popp.

Lisaks tõid vastanud välja huvi elektriautode ja elektrilise mootorratta vastu. „Hea meel on näha, kuidas tarbijate teadlikkus sõiduvahendite keskkonnamõju osas on tõusuteel ning osatakse hinnata sõiduvahendeid, mille jalajälg ümbritsevale on väiksem,“ ütles tegevjuht.

Kui oled otsimas endale sobivat sõiduvahendit suveks, tutvu meie motolaenu tingimuste ja pakkumistega.