Selgus majas! Keskmiselt kulutatakse Eestis jõulukingitustele just nii palju raha

Jõulutrall on avangu saanud ja kaubanduskeskused ostlejatest pungil. Igal aastal pakub palju kõneainet see, kui palju Eestimaa inimesed jõulukingitustele raha kulutavad. Nüüd on tõde selgunud.

Finantsettevõtte Credit24 läbi viidud küsitlusest selgus, et keskmine summa, mis sel aastal jõulukingituste ostmiseks välja käiakse, on 128 eurot. „Küsisime lihtsa küsimuse selle kohta, kui suure summa eest plaanivad inimesed oma lähedastele, sugulastele ja sõpradele kingitusi soetada. Vastustest selgus, et see on 128 eurot. Kusjuures, 5% vastanutest ütles, et teevad kingituse 300 ja enama euro eest,“ ütles Janar Kalmus, Credit24 partnersuhete juht.

Üle 20€ või alla 20€ kingitusteks

Kalmus tõi küsitluse tulemusi tutvustades välja, et 6% inimestest plaanib kingitustele kulutada alla 20€. 32% vastanutest teeb kingitusi vahemikus 100-200 €. Mis on huvitav- mehed plaanivad kingituste jaoks rahakotist võtta 75€.

Võrreldes näiteks ameeriklastega, on eestlased tõeliselt tagasihoidlikud kulutajad. Agarad ostlejad USAs plaanivad sel aastal kulutada jõulukingituste tegemisele keskmiselt 1047,83 dollarit, nagu selgus USA Today läbi viidud uuringust. Muide, mehed ostavad USAs rohkem kingitusi, sest nende hulgas on oodatav kingikulu keskmiselt 1152,17 dollarit, seevastu naised plaanivad kingitustele kulutada 948 dollarit.

Kalmuse sõnul on lisaraha kasutamine jõulukingitustel jätkuvalt aktuaalne. „Jõulude saabudes väljastame rohkem laene, kuid on tervitatav, et järjest enam inimesi kasutab võimalusel oma kasutusele võetud laen graafikust kiiremas tempos tagasi maksta ning seeläbi intressidelt kokku hoida,“ lisas Kalmus.

Credit24 loosis kõikide jõulu-uuringus vastanute vahel välja Piletilevi 50€ kinkekaardi ja õnnelik võitja oli sedapuhku Ester Viljandimaalt. Ester, palju õnne!

Krediidikonto detsembris kasutajatele loosimine

Lisaks üllatab Credit24 detsembrikuu kolmel nädalal neid inimesi, kes on Krediidikontolt detsembrikuu jooksul teinud väljamakse. Lisaraha kasutusele võtnute vahel loositakse välja inimene, kes võidab tagasi  summa, mis jõulukingitustele tänavu kulutatakse- 128€. Jõululoosis osalemiseks ei pea õppima jõululuuletust, vaid kasutama oma Krediidikontot. Ehk oled Sina just see, kes võidab endale jõuluvana kingikoti sisu väärtuse?