Kas tead Eestimaa väikesadamaid, mida suvel külastada?

Sel suvel eelista puhkamiseks Eestit. Kui oled varasemalt mõelnud kindlasti reisida Lõuna-Prantsusmaale või Hispaaniasse, siis pea meeles, et ka Eestis on palju avastamata idüllilisi paiku. Võta näiteks ette paaripäevane väikesadamate külastus, mis paeluvad oma olustiku ja võimalustega.

Hara sadam

Oled ju kuulnud Hara allveelaevabaasist, mida, muide, nõukogude ajal kaardilt ei leidnud, sest tegu oli salajase objektiga. Enam mitte! Tallinnast autoga sõites kolmveerand tunni kaugusel asuv sadam rekonstrueeriti mõne aasta eest täielikult. Mine üksi, pere või sõpradega, sest lisaks filmilikule olustikule, saad avastada endist allveelaevabaasi, sõita purjeka või mootorpaadiga Hara saarele ja matkata Juminda poolsaarel. Purjetamishuvilistele korraldatakse purjetamistreeninguid. Hara sadam koos selle lähiümbrusega ootab avastama!

Eisma sadam

Haras käidud, võta suund järgmise maalilise väikesadama poole põhjarannikul. Eisma sadam sai samuti mõne aasta eest uue ilme. Õpi purjetama, sõida SUP lauaga, paki kodust kaasa piknikukorv ja naudi muulil päikeseloojangut koos merelt puhuva sooja suvetuulega. Kui sul veab, saad merelt tagasi pöörduvatelt harrastuskaluritelt nende saagist osa paluda. Eisma tervitab sind.

Sviby sadam

Millal sa viimati Vormsil olid või kas sa oled seal üldse käinud? Võiks arvata, et nii peene nimega paika Eestimaa kaardilt ei leia, kuid Vormsil tervitab praami või jahiga saabujaid just Sviby sadam. Svibysse jõudmiseks ei pea olema isiklikku veesõidukit, vaid sinna viib soovijaid Sviby-Rohuküla parvlaev. Jää kohe paariks päevaks ja lase Vormsil end üllatada. Telgi või kasuta kohalikke külalistemaju ja kämpinguid. Saarel on kaks matkarada, mitmeid tuletorne ja majamuuseumid. Vormsi ootab.

Soela sadam

Vormsil käidud, võta ette järgmine saareretk. Saaremaa on alati inimesi ahvatlenud. Võrratud loodusvaated, hubased toidukohad ja rannad, kus nautida vaikust ja päikesepaistet. Saaremaa põhjarannikul asuv Soela sadam on peamiselt peatuspaik purjetajatele, ent silmailu ja tegevust leiavad sealt ka need, kes veel väikelaeva kapteni pabereid endale lunastanud pole. Rendi sõudepaat ja vaata, kas suudad meelitada hülged enda vastu huvi tundma. Kui ihkad veidi ekstreemsust, saad laenutada kajaki ja sel moel Soela sadamast väljudes paari kilomeetrine meretee läbida.

Räpina sadam

Sõida lõunasse! Lõuna-Eestis, Lämmijärve kaldal asub Räpina sadam, mis on maiuspala kaluritele ja veespordihuvilistele. Sadamas ootavad huvilisi kajakid, SUP lauad ja vesijalgrattad. Planeeri oma külastus ette, sest võimalus on Lämmijärvele minna ka päris laevaga. Kohvikus ootab saabujat mõnus kõhutäis, et saaksid jätkata suvist kodumaa avastamist juba Põlva- või Setomaal. Lõuna-Eestis on mõnus!