Võlanõustamine

Võlanõustamine on teenus, mis lähtub makseraskustesse sattunud kliendi vajadusest. Eesmärgiks on nõustada inimesi, kellel on tekkinud võlgnevus või tekkimas raskus rahaliste toimetulekug Tuleb meeles pidada, et võlanõustaja ei tasu ära võlga, vaid püüab aidata tekkinud olukorrale lahendust leida. Oluline on alati pöörduda meie poole aegsasti ning rääkida murest, enne kui võlgnevus on jõudnud juba tekkida.

Anna märku

Soovides parimat, võivad ootamatud olukorrad siiski plaanidesse muudatusi tuua. Sama kehtib makseraskuste puhul ning tihti on see paratamatu. Makseraskuste tekkimisel ei tohiks ignoreerida tekkinud olukorda, võlg ei vähene iseenesest. Võta koheselt meiega ühendust, et saaksime koos läbi arutada Sinu soovid ja ootused ning meie mõlema võimalused lahenduse leidmiseks. Sa ei ole üksi oma murega ja probleemi vältimine ei lahenda seda mingil juhul.

Hea on meeles pidada:

  • Võlg ei vähene iseenesest, vaid tihti kasvab
  • Anna esimeste makseraskuste märkide ilmnemisel sellest meile märku ning aitame Sul hakata olukorda lahendama
  • Pikenda võimalusel tagasimakseperioodi, et vähendada sellega kuumakse suurust ning see on heaks abiks maksukoormuse vähendamisel

graphic

 

Probleemide ennetamisel või neile koheselt reageerimisel väldid lisakulutuste tekkimist või nende kasvamist (menetlustasude kasv, kohtutäituritasude lisandumine jms).

Mida teha? Kuidas edasi?

Palun tutvu iseteeninduses pakutava maksepuhkuse teenusega: 30-päevane maksepuhkus (saad valida vaid Credit24-st juhul, kui maksetähtaeg pole ületatud). Sõltuvalt olukorrast pakume kuni mitmeks kuuks maksepuhkust. Pikema perioodi peale maksepuhkuse aktiveerimiseks võta ühendust meie klienditeenindusega. Maksepuhkuse aktiveerimine on Credit24-s alati tasuta.

Nii enne laenamist kui kogu laenuperioodi jooksul saad küsida professionaalset nõu ja abi meie spetsialistidelt.

 

Meie võlanõustajad

Osakonna juht: Evelin Sarap

Credit24

IPF Digital AS

Registrikood: 11034137

Lõõtsa 5, 11415 Tallinn

Telefon (24h): +372 6143400

Credit24 võlahaldus osakond

noustamine@credit24.ee

 

Eesti võlanõustajate Liidu nõustajad

Tallinna Sotsiaaltöö Keskus

võlanoustaja@swcenter.ee

6660886, 56941023

 

MTÜ Võlanõustajad

Ülle Schmidt

Telefon: 58001471

Terje Lääts

Telefon: 53415577

volanoustajad@hotmail.com

 

MTÜ MAJANDAMISNÕUSTAJA

Ester Saag

majandamine@gmail.com

5237 415

 

MTÜ PESAPUU

Evelyn Eichhorst

mtupesapuu@gmail.com

53306936

 

MTÜ Süda-Eesti Sotsiaalkeskus

Tiina Larven

tlarven@gmail.com

5189259

 

Rohkem võlanõustajaid leiad  SIIT

 

Meie koostööpartnerid

Juhul kui sattud makseraskustesse ja meil ei ole enam võimalik Sinu võlgnevust lepingutingimuste järgi enam menetleda, siis anname võlgnevuse menetlemiseks edasi meie koostööpartneritele: https://credit24.ee/volitatud-tootlejad/

Maksehäireregister

Maksehäire registritest kontrollitakse kliendi maksekäitumise ajalugu. Kui taotled pangalaenu, liisingut või näiteks järelmaksu, kontrollitakse Sinu maksehäirete ajalugu. Maksehäire märked on krediidiasutustele nähtavad pärast võlgnevuse tasumist kolm aastat, pankadele viis aastat.

Kuidas näed infot enda kohta?

Eraisik saab enda maksehäireid vaadata:

  1. Creditinfost:

Internetipangas E-teenuste alt

Creditinfo eraisikute portaalist E-Seif. Lehele sisenemiseks on vajalik tuvastada ennast ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID kaudu ning valida rubriik Minu Seif -> Maksehäireregister.

Oma maksehäirete info vaatamine on tasuta. Samuti on kõigil eraisikutel võimalik E-Seifis tasuta näha, kes viimase kahe aasta jooksul on teinud päringuid tema maksehäireinfo kohta, avades raporti “Minu kohta tehtud maksehäirete päringud”.

 

  1. Krediidiregistrist:

Aadressil: https://www.taust.ee/

Siseneda saab kas ID-kaardiga, Mobiil-ID-ga, Smart ID-ga või läbi Swedbanki, SEB panga, LHV panga, Luminor panga või Coop panga.