Kevadeks auto korda

Kevad ja suvi on suurepärased aastaajad väljasõiduks ja maailma avastamiseks ning paljude inimeste jaoks tähendab see autoga sõitmist

Pärast pikka talve võib Sinu sõiduk vajada hooldust, et tagada selle valmisolek eelseisvateks soojemateks kuudeks. Siin on 4 näpunäidet, mis aitavad auto kevad-suvehooajaks ette valmistada:

Kontrolli oma rehve. Liiklusseeaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Suverehvi minimaalne mustri sügavus on 1,6mm, soovitavalt aga 4-5mm. Ära riski enda ja teiste tervisega, hoia oma rehvid korras. Kui Sinu rehvid on kulunud või kahjustatud, võib olla aeg need välja vahetada. Lisaks turvalisusele mõjutab rehvide valik ka sõidumugavust ja auto kütusekulu.

Hoolda oma sõidukit. Vii oma auto usaldusväärse mehaaniku juurde häälestamiseks ja õlivahetuseks. See aitab tagada, et Sinu auto töötab sujuvalt ja tõhusalt. Lisaks lase kontrollida pidureid, et veenduda nende töökorras. See on eriti oluline, kui oled talvekuudel sõitnud libedal või jäisel teel.

Talvine ilm võib olla Sinu sõidukile karm. Sool, liiv ja muud teede puhastamiseks kasutatavad kemikaalid võivad kahjustada auto värvi ja kere. Puhasta oma auto põhjalikult seest ja väljast. See hõlmab välipesu, akende puhastamist, sisemust tolmuimejaga puhastamist ning pindade pühkimist.

Suvisteks maanteesõitudeks valmistudes veendu, et Sinu autos oleks hädaabikomplekt. Kohustusliku ohuvarustuse hulka kuulub ohukolmnurk, tõkiskingad, tulekustuti (mis peab olema vähemalt ühe kilogrammi kaaluga), autoapteek ning kollane ohutusvest.

Oluline on meeles pidada, et regulaarne puhastamine ja hooldus võivad aidata pikendada Sinu sõiduki eluiga ning säilitada selle väärtust aja jooksul.

Neid samme astudes aitad tagada, et Sinu sõiduk on kevad-suvehooajaks valmis ja oled teel olles valmis ootamatuteks hädaolukordadeks. Ära jäta neid tegevusi viimasele minutile, kuna vajaminevale remonditööle või hooldusele võib praegusel ajal kuluda rohkem aega kui ka raha. Lisaks on vajalike varuosade tarne palju keerulisem ja pikaajalisem protsess kui varem. Kui vajad auto putitamiseks lisaraha, siis on Sinu taustajõud Credit24 Krediidikonto.