Lihtsad remonditööd kodus

Kevad on ideaalne aeg, et kodus läbi viia kergemaid remonditöid, milleks varem aega ega võimalusi pole jagunud.

  1. Vabasta oma kodu kasututest asjadest

Igapäevases saginas ei märkagi, kuidas kodu on täitunud asjadega, mida tegelikult igapäevaselt ei ole vaja. Asjade üleküllus neelab endasse kodu peidetud avaruse ja seetõttu on kodutunde tekkimine raske. Nii nagu mistahes ruum, vajab ka inimene rohkem avarust ja vähem tarbetuid asju, et saada likumis- ning hingamisruumi. Kodu on nagu park või lilleaed, mis sekkumiseta muutub rägastikuks. Kodu jaoks vajalike ja mittevajalike asjade üle vaatamise saab jagada kahte kategooriasse – nähtavad asjad ja nähtamatud. Nähtavad asjad ei vaja ilmselt täpsustamist, aga nähtamatud „aarded“ peituvad kappides, voodite all, kardinate taga jne. Esialgu võib tunduda arusaamatuna, kuidas igapäevaselt silme alt varjatud esemed võiksid kodu kujundamisel rolli mängida. Aga uskuge- üleliigsetest asjadest vabastatud kapid ja voodialused korrastavad ka inimese enda meeli. Ühtlasi muutub kasutute asjade ladu taas armastatud koduks.

  1. Värvi seinad üle või vaheta tapeeti

Kas mäletad, millal viimati või kas üldse pintslit/värvirulli käes hoidsid, et maalritöid teha? Mitu korda oled avastanud end unistamas laste poolt täis joonistatud tapeedi vahetamisest? Credit24 partnersuhete juht Janar Kalmus ütleb, et kevaditi aktiveerub laenu kasutamine just koduga seotud kulutuste vaates. „Eluruumidele soovitakse anda värskendust kas uue mööbli paigaldamisega või väiksemate remonttöödega,“ ütleb Kalmus. Isiklikuks otstarbeks koduste ruumide värvimine või tapeedi vahetamine ei ole kontimurdev tegevus, mis vajaks erialadiplomit või varasemat kogemust. Kõik saab alguse ettevõtlikkusest ja tahtest midagi ära teha. Ülejäänu õnnestub iseenesest. Seinte värvitoonide või tapeetide vahetused tuleb põhjalikult läbi mõelda ja lõpliku valiku tegemisel arvesse võtta kõikide koduste mõtted- soovid. Kui tunned, et jääd olemasoleva lahenduse uuendamisel hätta, võta abiks interneti avarustest leitavad sisustusajakirjade kodulehed, mis pakuvad tipptasemel disainilahendusi tasuta. Muide, ka professionaalsed sisekujundajad kasutavad sagedasti oma mõtete esitamiseks ja vahel ka ideede rikastamiseks just taolisi võimalusi. Pea meeles, et kindlasti oled sina oma kodu vaieldamatult parim sisekujundaja, sest tunned ennast ja oma pereliikmete maitseelistusi kõige paremini. Võta lihtsalt julgelt ette!

  1. Värskenda vannituba

Öeldakse, et kord saab alguse sanruumidest, kus lisaks hügieenile on väga olulisel kohal vee kuluefektiivsed lahendused ja ruumi üldine esteetika. Kuna vannitoa keraamiliste plaatide ja santehnika kogumahus vahetamine eeldab suuremaid kulutusi, saab tunnetatavat värskust luua pisidetailide vahetusega. Alustuseks tuleks üle vaadata kõik plaatide servades paiknevad silikoonimised. Reeglina jääb silikoonitud kohtadesse sattuv vesi kuivatamata ja varem või hiljem tekib nendele pindadele hallitus. Hallituse kõrvaldamiseks on olemas väga tõhusaid tooteid, mis annavad suurepärase tulemuse. Järgmisena on mõistlik kaaluda olemasoleva käsiduši või ainult dušipea vahetust. Universaalselt sobivaid ja vee tarbimise ökonoomsust suurendavate toodete valik e-kaubanduses on üsna avar. Kindlasti tasub silm peal hoida just e-poodides pakutavatel sooduspakkumistel, sest eriolukorrast tulenevalt otsivad ka kodu- ja ehituspoodide omanikud võimalusi ostjate meelitamiseks. Miks mitte praegust olukorda võimalusel ära kasutada! Samuti tasuks üle vaadata WC- poti prilllaua ja teiste sanruumi aksessuaaride olukord ning anda nende vahetamisega ruumile uut aktsenti. Soovitav on aksessuaaride vahetamisel leida olemasolevast erinev viimistlus, mis köidaks ruumi sisenedes tähelepanu. Eesmärk on muuta lahendust läbi pisidetailide, mis eelistatult võiksid olla silmatorkavalt efektsed (nt valge keraamilise plaadiga vannituppa paigaldada musta värvi aksessuaarid). Nõuanded näivad väikeste ja lihtsatena, aga nende koosmõju annab tajutava uudsuse ja värskuse. Sellised muudatused ei vaja taas eriala spetsialisti abi ja on lihtsasti teostatavad igaühe jaoks.

  1. Kaasajasta kodused valgustid

Tihti peetakse kodu totaalse muutmise protsessis ebaoluliseks või unustatakse sootuks valgustite vahetus. Valgusti põhifunktsiooni- ruumi valgustamise- kõrval on sellel täita väga kaalukas roll sisekujunduselemendina. Valgustid moodustavad kodus ühe osa tervikust ning nende valikul tuleb lähtuda kahest põhitõest. Esiteks peaks valgusti täitma oma põhifunktsiooni ja jääma selle juures maksimaalselt märkamatuks või vastupidiselt, olema väga efektne. Efektsed valgustid on tihti oma olemuselt disainitud egoistlikud ja eeldavad kodus eksponeerimise ruumi. Samuti kipuvad neil olevad hinnasildid olema üsna kõrged. Mõistlik ja jõukohane soovitus on valgusallikate vahetus. Alustada tuleks koduste lampide sees olevate valgusallikate ülevaatusega. Kui selgub, et valgusallikaks on hõõglamp (tavaline pirn) või halogeen, siis tasuks kaaluda nende vahetamist säästlikumate- LED pirnide vastu. Vahetuse järgne efekt on vähemalt kahekordne. Esiteks annab LED valgusti rohkem valgust ja teiseks hoiad hõõg- ja halogeenlampide väljavahetamisega vähenenud elektriarvetelt raha kokku.

  1. Kinnita kõik, mis lahti või logiseb

Inimeste ajul on oskus õppida mitte nägema neid asju, mida ei soovi. Sellest tulenevalt on aastate jooksul kodudes tekkinud nimekirja jagu pisiparandusteks kvalifitseeruvaid töid, mille parandamisteni pole asutud. Selliste tööde loetelusse kuuluvad näteks uste logisevad käepidemed, liimist lahti lävepakud, lahtised põranda- jm piirdeliistud kui ka kappide ja sahtlite logisevad käepidemed,  nupud või viltu vajunud kardinapuu. Nende pisiparanduse nimekirja kogunenud tööde tegemise järgne meelerahu on kirjeldamatult suur, mistõttu väärib see kodumeistri tööristakasti avamist. Aeg soosib ettevõtlikkust koduses majapidamises – oskus on selles olukorras näha oma võimalusi. Kui on vaja abi kulutuste katmiseks, siis vaata remondilaenu ja pea nõu asjatundjaga.