Kodu renoveerimine pärast külma ja karmi talve

Talv võib meie kodudele negatiivset mõju avaldada, alates karmidest ilmastikutingimustest kuni suurenenud energiaarveteni välja.

Kevade ja suve saabudes seisavad koduomanikud silmitsi remondi- ja hooldustööde nimekirjaga, millega tuleb tegeleda. Siin on 4 näpunäidet, kuidas läheneda oma kodu renoveerimisele pärast karmi ja külma talve:

Vaata oma kodu põhjalikult üle ning hinda kahju. Enne remondilaenu taotlemist on oluline hinnata oma kodule tekitatud kahju ulatust. Tee nimekiri kõigist remondi- ja hooldustöödest, millega tuleb tegeleda, ning sea need tähtsuse järjekorda nende kiireloomulisusest ja tähtsusest lähtuvalt. Esmalt lahendage kõik probleemid, mis ohustavad Sinu turvalisust või Sinu kodu struktuurilist terviklikkust. Näiteks kui Sul on lekkiv katus, tuleks sellega tegeleda niipea kui võimalik, et vältida veekahjustusi ja hallituse teket. Küsi kindlasti iga remondi kohta töövõtjatelt või teenusepakkujatelt hinnapakkumisi, et oleks kogumaksumusest selge ettekujutus.

Kontrolli veekahjustusi – lumi ja jää võivad põhjustada veekahjustusi Sinu kodu vundamendile, katusele ja välisvoodrile. Jälgi veekahjustuste märke, nagu veeplekid, hallituse kasv või kopitanud lõhn. Kontrolli aknaid ja uksi tuuletõmbuse suhtes, mis võib viidata sellele, et need tuleb välja vahetada või uuesti tihendada. Kui leiad veekahjustusi, on oluline see kiiresti lahendada, et vältida edasisi kahjustusi ja võimalikke terviseriske.

Kodu renoveerimise ajal kaaluge energiatõhusate uuenduste tegemist. See võib hõlmata uut pesumasinat või külmkappi, samuti ka uute akende ja uste paigaldamist, mis on paremini isoleeritud, küttesüsteemi uuendamist või programmeeritava termostaadi paigaldamist. Need uuendused aitavad säästa Sinu raha energiaarvetelt ja vähendada süsiniku jalajälge.

Kui oled kindlaks teinud remondi- ja täiendustööd, mida soovid teha, on aeg alustada renoveerimistöid. Määra oma eelarve ja ajakava ning palka vajadusel hea mainega töövõtja. Hangi kindlasti kõik vajalikud load ja järgi kohalikke ehitusnorme. Ole kindlasti kannatlik ning paindlik, sest renoveerimisprotsessi käigus võib ette tulla ootamatuid probleeme.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kodu renoveerimine pärast külma ja karmi talve on hädavajalik ülesanne, mis aitab Sinul hoida oma kodu väärtust ning hoida seda Sinu ja Sinu perele turvalisena ja mugavana. Oma kodu üle vaadates, remonti eelistades, energiasäästlikke uuendusi kaaludes, renoveerimist planeerides ning sellega alustades saad tagada eduka renoveerimise ja mugava kodu. Kui on vaja abi kulutuste katmiseks, siis vaata Credit24 remondilaenu ja pea nõu asjatundjaga.