Mille jaoks kasutavad Eesti inimesed lisaraha?

Teate ju isegi seda olukorda, kui soodushinnaga lennupiletid satuvad müüki ajal, mil palgapäevani on veel üksjagu aega. Või et hambaarsti külastus võib kujuneda ootamatult suureks planeerimata väljaminekuks. Mille jaoks ja millal kasutatakse Credit24 Krediidikontot?

Kodu Remont – aastaringselt

Kõige sagedasemad põhjused lisaraha kasutamiseks on seotud koduga. Olgu selleks kas remontimine, uue kodu üürimine või kodumasina ostmine, mille välja vahetamist lihtsalt pole võimalik enam edasi lükata. „Väikelaen kodu hüvanguks püsib laenuraha kasutamise TOP-is stabiilsena aastaringselt, moodustades ca 30% kõigist laenu võtmise põhjustest,“ ütleb Credit24 tegevjuht Ivo Popp ja lisab: „ehitusmaterjalid on kulukad ja selle asemel, et pikalt remondiks igakuiste väljaminekute kõrvalt säästa, eelistatakse remont kiirelt ja korraga lõpuni viia. See annab võimaluse nautida paranenud elamistingimusi ning tasuda kulude eest osade kaupa pikema perioodi vältel.“

Koduga seotud kulutused ei muutu sesoonselt. Kui talvel kasutatakse Krediidikonto lisaraha siseruumides remondi tegemiseks, siis suvel soovitakse uuendada maja välisilmet, aeda või suvilat.

Reisimine – populaarne nii suvel kui talvel

Teine sage põhjus, suviti lausa kuni viiendikul juhtudest, miks Credit24 Krediidikontot kasutatakse, on reisimine ja sellega seotud kulutused.  Seejuures on paljud reisihuvilised avastanud enda jaoks Krediidikonto kui virtuaalse krediitkaardi – kui mõnel heal reisidiilide lehel märgatakse hea hinnaga lennupileteid, kuid hetkel ei ole enda pangakontol selleks raha, on Krediidikonto hea võimalus unistuste reis siiski ellu viia. „Kui veel mõni aasta tagasi eelistati pigem reisiraha varem valmis koguda, siis nüüd kasutatakse väikelaenu lennupiletite ostmiseks üha julgemalt,“ selgitab Popp. „Kui inimene teab, et paari nädala pärast on palgapäev ja ta saab laenu korraga tagasi maksta, tasub kindlasti lisaraha kasutamist kaaluda,“ lisab ta.

Sõltuvalt reisidiilist võib taolise tegevusega oluliselt säästa, sest Credit24 Krediidikonto intress algab alates 2% kuus, mis tähendab, et näiteks 500€ euro laenamisel tuleb järgmisel kuul tagastada koos intressiga 510€. Lühiajaliselt kehtivad reisipakkumised pakuvad tavaliselt aga palju suuremaid sääste ja seega on võit märkmisväärne.

Meditsiinilised kulud – aastaringselt

Paraku tuleb elus ette ebameeldivaid juhtumeid, kus on vaja kiirelt ja ootamatult meditsiinilist abi. Viimane on tihti kallis, näiteks hambaravi, mille kulutused võivad ulatuda kohati sadade ja isegi tuhandete eurodeni. Hambaravi kulude finantseerimiseks pöördutakse tihti Credit24 poole, kes on kiireks ja paindlikuks taustajõuks nende kulutuste finantseerimisel.

„Lisaks jõuavad sagedasti meie juurde ka inimesed, kelle lemmik vajab meditsiinilist abi. Sarnaselt inimeste meditsiinikulutustele, on ka lemmiklooma ravimid ja ravi tihti väga kallid ning neid ei suudeta enda säästudest katta, mistõttu kasutatakse Credit24 taustajõuna,“ räägib Popp. Kokkuvõtvalt kasutatakse ligi 10% laenudest meditsiinikulude katteks.

Korteri üürimine – sügis

Kooli algusega seonduvalt kasutatakse Krediidikontot sügiseti sageli üürikorteriga seonduvate kulutuste finantseerimiseks. Üürikorteri puhul on tavapraktikaks küsida sageli ette ühe kuu üür, tagatisraha ja maaklertasu.

Tallinna näitel võib see keskmise kahetoalise korteri puhul täheldada 3 x 400€ = 1200€ ühekordset väljaminekut. Selle finantseerimiseks kasutatakse Credit24 Krediidikontot, mis võimaldab korteri üürimisega seonduvad kulud ajatada pikema perioodi peale.

„Sellest sügisest teeme koostööd kinnisvara24 portaaliga, kus pakume eluaseme väikelaenu. Selle õige üürikodu leidmine on keeruline protsess ja vahel peab kiiresti reageerima, et saada soovitud üürileping enne teisi huvilisi. Mitme kuu tagatisraha säästmine on küllaltki keeruline ettevõtmine.  Eriti, kui peab seda tegema muude uue koduga seotud väljaminekute kõrval, olgu selleks kasvõi uue pesumasina või külmkapi soetamine. Statistika näitab, et inimesed kasutavad eluaseme väikelaenu oma unistuste realiseerimisel ja meil on hea meel olla siinkohal nende taustajõuks,“ kinnitab Credit24 tegevjuht.