IPF Digital liitus Mitmekesisuse kokkuleppega

Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik kokkulepe, millega liitudes kinnitab ettevõte või organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Eestis on kokkuleppega liitunud juba üle 120 organisatsiooni. Tänasest on kokkuleppega liitunud ka IPF Digital, mis on Eestis tuntud Credit24 kaubamärgi kaudu.

Kokkuleppega liitunud organisatsioonid moodustavad võrgustiku, et ühiselt jagada kogemusi ja edendada võrdse kohtlemise teemat nii enda organisatsioonis kui ühiskonnas laiemalt. Sarnased mitmekesisuse võrgustikud toimivad 24 Euroopa riigis, Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.

Credit24 tegevjuht Ivo Popp ütles algatusega liitumist kommenteerides, et IPF Digitali üheks eesmärgiks on olla mitmekultuuriline ettevõte, kuhu on kaasatud võrdsel määral nais- ja meestöötajaid. „Me soosime ettevõttesiseselt mitmekesist töökeskkonda, kõikide osapoolte võrdset kohtlemist ning toetame töö- ja pereelu tasakaalu,“ märkis Popp.

Popp lisas, et Credit24 tunnuslause on juba aastaid olnud „Taustajõud, alati olemas!“, mille üheks alustalaks on samuti mitmekesisus. „Mitmekesisuse kokkuleppe liitumise kõnekas argument oli selles sisalduv põhimõte kaitsta oma töötajaid mistahes diskrimineerimise eest. Me oleme alati seisnud selle eest, et  nii meie enda inimesed, kliendid kui koostööpartnerid tunneksid end hästi, sõltumata nende soost, rassist või uskumustest. Kõik inimesed on erilised,“ ütles Popp.