5 rakendust, mis sinust tõelise sisekujunduseksperdi teevad

Tänapäeva moodsad tehnoloogilised lahendused aitavad end sisekujundajana tunda igaühel, kes tahaksid kodus katsetada uut seinavärvi või mööblieset. Toome sinuni 5 põnevat rakendust, mis kodu remontimisel või aia uuendamisel kasuks tulevad.

Houzz

Houzz on fantastiline sisekujundusrakendus neile, kes soovivad inspiratsiooni ammutada kodu ehitamise ja selle sisustamisega seotud valmislahendustest üle maailma. Kui oled planeerimas koduga seotud remondi- või ehitustöid, aga kahtled, kas sinu vaimusilmas tekkinud värvi-, ruumi- või mööblipaigutus ikka päriselt toimida võiks, ava Houzz ja sukeldu tundideks kodu disainimisega seotud virtuaalmaailma. Tõde on see, et ilmselt on keegi mõelnud sarnase lahenduse välja nagu sina ja selle ka ellu viinud. Nüüd on sinu võimalus enne valmislahenduse realiseerimist näha, kuidas idee reaalsusesse sobitub.  Houzz pakub suurepärast võimalust saada inspiratsiooni, kuidas veelgi paremalt remonditöid planeerida. Houzz rakendust iseloomustavad kvaliteetsed pildid, tasuta kasutusõigus ning terviklahendus, sest pakub lisaks siseruumidele ka aia ja õueala kujundamise nippe. Samuti saad enda jaoks valikuid kitsendada erinevate tubade ja stiilide kaupa. Kui igatsed moodsat linnakodu, mereäärset kaptenimaja või skandinaavia minimalismi – Houzz pakub seda kõike ja rohkemgi veel.

iScape

See rakendus on suurepärane tehnoloogiline taustajõud neile, kes tahaksid siseruumide asemel panustada aia ja hoovi värskendamisele. Kõige lihtsam viis on hankida see rakendus ja luua virtuaalne ettekujutus sellest, milline sinu aed võiks pelgalt mõne uue taime või puu istutamisega välja näha. Lisa mõne näpuvajutusega hoolega valitud nüanss, kas erineva pinnakatte, veesilma või tuleaseme näol. Kõige neid võimalusi ja näiteid võimaldabki iScape. iScape rakendust kasutavad ka professionaalid, kuna sisaldab lisaks tavakasutajale mõeldud tööversioonile täiendavat, ekspertidele, suunatud võimekust.

Homify

Homify on alternatiiv Houzzile. Rakendus sisaldab suural hulgal sisekujundusega ja renoveerimisega seotud suurepäraseid näiteid, millest enda koduga seotud ehitustöödest eeskuju võtta. Otsusta, kas soovid ehitada täiesti uue kodu, renoveerida ja remontida olemasolevat või anda kodule  värske tulemine erinevaid sisustuslahendusi kombineerides. Credit24 turundusjuht Annika Parm  nendib samuti, et kevadel aktiveerub laenuturg koduga seotud kulutuste osas, olgu selleks siis kodu renoveerimine, sisustuse värskendamine või aia kujundamine. „Inimesed soovivad oma kodule uut hingamist anda ning võtavad ette lihtsmaid remonditöid, millega ise hakkama saavad. Märgata on tavapärasest suuremat huvi suvilate ja maakodude remontimise vastu ning aia kujundamiseks,“ ütleb Annika Parm. Turundusjuht viitab aprillikuus Nordstati ja Dentsu Aegise poolt läbi viidud uuringule, millest ilmnes, et kolme kuu jooksul mõnd ostu planeerinud inimestest kavatseb 33% soetada just koduga seotud kaupu.

My Virtual Home

My Virtual Home on 3D-sisekujundusrakendus, mis ammutab inspiratsiooni videomängude visuaalsest keelest. Saad seda kasutada standardsete ruumilahenduste disainiseks, samuti nende muutmiseks, lisades uusi sisustuselemente ja muutes värvi- ning viimistluslahendusi. Rakendusele lisab plusspunkte virtuaalse ringkäigu võimalus, mida see app pakub. Kui oled disainimisega ühele poole saanud ja soovid aimu saada, milline välja mõeldud lahendus päriselus välja näeks, siis alustagi „kodus“ virtuaalset ringkäiku. Samuti saad muuta hoone välisilmet ja lisada aiale funktsioone. Kodu kujundamine ja sellele värske ilme andmine on tänu sellele rakendusele kindla peale minek.

Vana Hea Pinterest

Kuigi on kümneid ja kümneid lahendusi, kaasa arvatud juba eelpool kirjeldatud näiteid rakendustest, mis sinust tõelise kodukujunduseksperdi teevad, ei saa üle ega ümber Pinterestist. Pinterest puhul on hea lisandväärtus see, et annab juhiseid, kuidas mingi idee päriselt ära teha, võimaldades reaalseid tööjooniseid ja -kirjeldusi. Lisaks on võimalik Pinterestist ammutada erinevaid ideid, kuidas visuaalselt oma uut kodu kujundada. Lihtsa vaevaga saad kätte lõpplahenduse, mis tagab ideaalse sisekujunduse sinu kodule.