Kui palju kulutavad inimesed jõulukingitustele Eestis?

Eestimaa inimesed plaanivad kulutada lähedastele jõulukingituste ostmiseks 15 eurot rohkem kui möödunud aastal. Kui 2019. aastal soetati jõuluvana kingikotti minevat 128 euro eest, on summa tänavu tõusnud 143 euroni.

Credit24 viis läbi traditsioonilise jõuluküsitluse, et teada saada, kuidas on inimeste ostukäitumine aastaga muutunud. „Lõppev aasta on kahtlemata olnud erilisem kui mistahes varasem ja pannud proovile meie kõigi igapäevase harjumuspärase elu-olu. Kindlasti on sellega seoses muutunud ka inimeste ostukäitumine ja üha enam eelistatakse e-kaubanduse võimalusi, mis pakub võimalust sooritada oste turvaliselt kodust lahkumata, “ ütles Credit24 tegevjuht Ivo Popp.

Mis on jõulukingituse suuruse summa?

Küsitlusest selgus, et keskmine summa, mida plaanitakse jõulukingituste ostmiseks kulutada, on 143 eurot. „3% vastanutest kavatsevad jõulukingitusi soetada 500 euro või enama eest. Ent sel aastal oli märgatavalt rohkem vastanuid, kes soovivad jõulukingituse meisterdada ise käsitööna või asendada materiaalse kingituse ühiste looduses viibimise hetkedega,“ märkis Popp.

Kingikorvi eelarve USAs

Kui Eestis on kingikorvi suurus eelarve mõistes mõnevõrra tõusnud, on Ameerikas olukord sootuks teine. Veel aasta tagasi ja nii kümme aastat järjest, kulutasid ameeriklased jõulukingitustele igal aastal aina enam. Sel aastal on ostukäitumises toimunud pööre. 2019. aastal küündis keskmine jõulukulutuste väljaminek 1048 dollarini, aga sel aastal on see vähenenud 50 dollari võrra- 998 dollarini.

Kulutuste vähendamise trend

Ivo Popp selgitas taolist muutust üldise olukorraga majanduses: „Kuna majanduses toimuv on pigem ebastaabilne ja määramatust on palju, avaldab see mõju inimeste tarbimisharjumustele- soovitakse säästa ja suuri kulutusi vältida. Võiksime ka Eestis enam selle peale mõelda. Enda ja oma lähedaste tervise hoidmine on parim kingitus.“