Laenu TOP: enim lisaraha kasutatakse just selle väljamineku jaoks

Ülekaalukalt ja enim kasutatakse lisaraha koduremondiga seotud kulutuste tarbeks. Järgmine kuluallikas on autoga seotud väljaminekud ning esikolmiku lõpetavad tervisega seotud kulud, selgus Eesti juhtiva tarbijakrediidi pakkuja Credit24 läbi viidud kliendiuuringust.

Lisaraha kasutamise põhjused kujunevad sesoonselt. Kui tavaliselt toob kevad kasvanud lisaraha vajaduse koduga seotud kulutuste tarbeks, on trend muutunud ja taolise iseloomuga väljaminekud kajastuvad kogu aasta vältel. Ilmselt on selle üheks põhjuseks muutunud inimeste töö iseloom. Kel võimalik, töötavad enam kodus  ja tegelevad vabadel hetkedel ka kodu remondi ja sisustamisega. Sellistel juhtudel annab meie Krediidikonto personaalse ja paindliku võimaluse kasutada lisaraha, “ kommenteeris inimeste laenuraha kasutamist Credit24 turundusjuht Annika Parm.

Krediidikontot kasutatakse ka autoga seotud väljaminekute katmiseks. „Sügiseti näeme, kuidas lisaraha suunatakse autorehvide vahetamise, autoga seotud hooldustööde või uuema sõiduki ostu finantseerimiseks,“ märkis Parm. Tema sõnul on inimeste teadlikkus sõidukirehvide kvaliteedi oluliselt kasvanud ja seetõttu investeeritakse sõiduohutusse uue rehvide soetamise läbi.

„Samuti on üks põhjus lisaraha vajaduseks ettenägematult suur sõiduki hooldustööde tasu. Oleme saanud sagedast tagasisidet, kuidas inimene arvestas ühe konkreetse summaga, mis hoolduseks vaja läheb, kuid tööde käigus ilmnesid täiendavad remondivajadused, mis tähendab ka suuremat kulu,“ lisas Parm.

Senisest enam on tarbijakrediidi vajadus hakanud kajastuma tervisega seotud väljaminekutes. „Inimesed pöörduvad erakliinikutesse abi vajamiseks, et kiiremini arsti vastuvõtule pääseda või on hambaravi vajadus muutunud edasilükkamatuks. Sel juhul ollakse varasemast aktiivsemad lisaraha kasutamises,“ kinnitas Credit24 turundusjuht.

 

Uuri Krediidikonto kohta lisa meie kodulehelt: https://credit24.ee/krediitkaart/