Aeg on käes, et üle kontrollide sõidukirehvide olukord!

Sügishooaja tulekuga ja külmade ilmade ning muutlike teeolude saabumisega on vaja kriitilise pilguga üle vaadata sõidukirehvide olukord. Selleks, et vältida rehvivahetuse järjekordi esimese suure jää ja lume tulekuga, tasuks juba praegu mõelda, kas senised sõidukirehvid tahavad välja vahetamist. Kvaliteetsed sõidukirehvid tagavad turvalise sõidu sulle ja teistele kaasliiklejatele.

Tavaliselt vahetatakse talverehvid suverehvide vastu aprillis ja suverehvid talverehvide vastu oktoobris. „Esimeste sügiskülmade saabumine kasvatab märgatavalt nõudlust uute sõidukirehvide soetamiseks vajamineva lisaraha vastu,“ ütleb Credit24 turundusjuht Annika Parm ja lisab: „inimesed on aastatega muutunud teadlikumaks sõiduohutusest, milles kvaliteetsetel rehvidel on suur roll.“

 Lisaks turvalisusele mõjutab rehvide valik ka sõidumugavust ja auto kütusekulu.

Rehvimustri kulumine on üks märk, mis viitab vajadusele senised rehvid uuemate ja kvaliteetsemate vastu välja vahetada. Talverehvi puhul on minimaalne lubatud mustrisügavus 3 mm, soovitavalt aga 4-5 mm. Suverehvide puhul on see näitaja 1,6 mm, soovitavalt 3-4 mm.

Kui hakkad planeerima rehvide vahetust, pea meeles, et erinevate rehvidega tohib sõita, kui ühele sõiduki teljele on paigaldatud sama tüüpi rehvid. See ei kehti naastrehvide puhul. Nende kasutamisel tuleb ühesugused rehvid paigaldada kõigile ratastele.

 „Sõiduki rehvid on selline väljaminek, mida ei ole võimalik edasi lükata. Nende olukord mõjutab sõiduohutust- ja mugavust. Täna on ka järelturult võimalik saada heas seisukorras kasutatud rehve, mis väljamineku suurust kahandavad, võimaldades samas kvaliteedis suurt hüpet edasi,“ sõnab Credit24 turundusjuht.

Kui vajad uute rehvide ostmiseks lisaraha, siis on Sinu taustajõud Credit24 Krediidikonto.